Zacznijmy od tego, że zakłady bukmacherskie są bardzo popularne w Polsce, oraz na całym świecie.Jedne z najbardziej znanych marek w Polsce, to : LiveBet, StS, Fortuna, Forbet oraz Totolotek. Przyjrzyjmy się zatem jak to funkcjonuje.

Typowanie zakładów bukmacherskich w Polsce

W Polsce według ustawy o grach hazardowych, każda osoba pełnoletnia, czyli taka, która ukończyła 18 rok życia, może brać udział w obstawianiu meczy oraz innych dyscyplin sportowych, które są dostępne u danego bukmachera. Zasada działania jest prosta: gracz, w tym wypadku osoba, która obstawia wybrane przez siebie zawody sportowe na podstawie specjalnego katalogu, lub rozpiski, którą dysponuje dany operator zakładów wzajemnych, typuje wedle własnego uznania wynik danego spotkania, lub zawodów, wpłacając na tą rzecz określoną sumę pieniędzy.

Ale skąd wiemy, ile wygramy, oraz jak policzyć kurs. O to mój przykład : musimy pomnożyć jeden po drugim, i ważne aby po pozycje na naszym zakładzie, były po kolei, zatem -: 1.87 x 1.5 x 2.40.

Nie masz konta w Fortunie? Konto możesz założyć na eFortuna.pl

Potem już otrzymaną sumę, pomnożyć razy stawkę za którą gramy, inaczej mówiąc za jaką wysokość chcemy zagrać. Zakładając, że jest to 200 złotych, to w tym wypadku  6.732 x 200, co daje nam sumę  1346,40 zł, ale jeszcze od tej ewentualnej wygranej musimy odliczyć podatek w wysokości 12 %. Mamy więc już ustaloną wysokość naszego kursu, kwotę za którą chcemy zagrać oraz ewentualną wygraną. Mamy tak zwane  ”pewniaki”, w naszym mniemaniu, murowani faworyci do wygrania spotkania meczu piłki nożnej, czy też innej dyscypliny.

Typy bukmacherskie to nic innego, jak analizy Zakładów Bukmacherskich, według których jest obliczana stawka dla danego zespołu, lub zawodnika. Zakładając, że ( to przykładowa symulacja ) Legia Warszawa, podejmuje na własnym stadionie Rozwój Katowice. Według zakładów bukmacherskich, za wygraną Legii w tym meczu kurs wynosi 1,12 gr, a na wygraną Rozwoju Katowice 5.00 zł, natomiast remis w tym spotkaniu wyceniony jest na kwotę 3.50 gr. Patrząc na to, zastanawiamy się dlaczego Legia ma taki słaby kurs, a Rozwój Katowice, aż 5.00 zł.

Dzieje się tak, ponieważ Legia Warszawa jest dużo silniejszym zespołem, w związku z czym, wygrana meczu powinna być łatwa i przyjemna. To tak zwany nasz pewniak, ale….właśnie, na Rozwój Katowice mamy kurs 5.00 zł gdyż w teorii jest to słabsza drużyna, więc prawdopodobieństwo, że ten zespół wygra w tym spotkaniu, jest dużo mniejsze aniżeli Legii, która jest zdecydowanym faworytem – oczywiście według naszego bukmachera. Jednakże, nie zawsze nasz ”pewniak” wygrywa dane spotkanie, lub zawodnik zdobędzie medal. W sporcie wszystko jest możliwe, i teoretycznie słabsza drużyna może pokonać silniejszego przeciwnika – a ku uciesze fanów słabszej drużyny, może pozwolić na wygraną w zakładzie wzajemnym, czyli u bukmachera.

Jak każda gra hazardowa, polegająca na wygrywaniu określonej sumy pieniędzy, zawiera w sobie ryzyko i utratę obstawionej sumy. Ważne jest to, aby do tego podchodzić z rezerwą, gdyż nie zawsze ”pewniak”, oznacza pewną wygraną, czasem przekorny los potrafi spłatać figla, i zabrać nam zainwestowane środki.

Dowiedz się jakiego bukmachera polecają gracze w Polsce i jak odebrać kod promocyjny w takich firmach jak Totolotek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here