Zakłady bukmacherskie są rodzajem zakładów losowych, w których trzeba poprawnie wytypować wynik wybranego zdarzenia sportowego by wygrać. Zakłady bukmacherskie przyjmowane są przez firmy bukmacherskie.

Zakłady bukmacherskie – co to jest?

Typowane przez nas wyniki zdarzeń są umieszczane na kuponach (w których może być jedno zdarzenie lub wiele zdarzeń), a w zależności od wyników obstawianych zdarzeń, kupon może być wygrany (gdy wszystkie wyniki zostały obstawione poprawnie), zwrócony (np. gdy obstawiliśmy wynik meczu, który został później odwołany) lub przegrany (np. gdy jedno ze zdarzeń zostało przewidziane niepoprawnie). Kwota ewentualnej wygranej jest równa wynikowi mnożenia kursu kuponu ze zdarzeniem/ zdarzeniami i kwoty, którą gracz stawia.

Bukmacherzy prześcigają się pod względem wielkości oferty i coraz częściej oferują zakłady nie tylko na spotkania sportowe, ale także inne wydarzenia (np. związane z polityką, gdzie trzeba poprawnie wytypować wyniki wyborów czy referendum). Najwięcej zakładów jest przyjmowanych jednak przed rozgrywkami dyscyplin sportowych- m.in. piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, siatkówka, tenis.

Nie masz konta w Fortunie? Konto możesz założyć na eFortuna.pl

Zakłady online i stacjonarne

Zakłady bukmacherskie mogą być oferowane przez bukmacherów na dwa sposoby- przez internet lub w placówkach naziemnych. Obecnie w Polsce istnieje dziewięć legalnych firm bukmacherskich, a ich działalność określa ustawa o grach hazardowych z dn. 19 listopada 2009 roku z nowelizacją w 2017 roku. Zgodnie z tą ustawą każdy legalnych bukmacher musi posiadać odpowiednią licencję od Ministerstwa Finansów, którą może uzyskać po spełnieniu szeregu wymagań. Taki bukmacher oferujący zakłady bukmacherskie musi m.in. mieć siedzibę w Polsce oraz odprowadzać podatki w naszym kraju. Jeśli firma bukmacherska chce oferować zakłady przez internet, musi także spełniać dodatkowe wymagania, jak np. oferować zakłady przez stronę internetową z rozszerzeniem .pl.

Zgodnie z ustawą hazardową, każdy zakład podlega opodatkowaniu- pierwszy podatek, to ten, który dotyczy wszystkich kuponów i jest to podatek od gier w wysokości 12%, a jest on pobierany od kwoty jaką gracz stawia na dany kupon. Ten podatek jest odprowadzany niezależnie od kwoty kuponu. Natomiast podatek dochodowy jest dodatkowo pobierany od wygranej, która przekracza 2280 zł. W obu przypadkach, podatki są pobierane automatycznie przez bukmachera.

Legalni bukmacherzy w Polsce: Fortuna, STS, Milenium, Totolotek, eTOTO, LV BET, ForBET, TotalBET i SuperBET. Którego bukmachera wybrać? Kto jest lepszy? STS czy Fortuna? A może jeszcze ktoś inny? Porównaj legalne firmy i wybierz najlepszą z nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here